Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
5.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
FSS16 TRTB
Tootja: FAGOR
Tootja tootekood: FSS16 TRTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 60V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 750mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |