Fuse: fuse; ultra rapid; 70A; 1000VAC; 800VDC; industrial; 14x67mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
FWJ-70A
Tootja: BUSSMANN
Tootja tootekood: FWJ-70A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; ultra rapid; 70A; 1000VAC; 800VDC; industrial; 14x67mm
| Kind of fuse | industrial |
| Power dissipation | 12W |
| Current rating | 70A |
| Rated voltage | 800V DC, 1kV AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |
| Fuses application | semiconductors protection |
| Energy I2t | 6900A<sup>2</sup>s |
| Breaking capacity | 25kA |