Transport wheel; Ø: 80mm; W: 32mm; H: 105mm; rigid; 110kg; -20÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FXPP-0801-1100
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FXPP 0801 1100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 80mm; W: 32mm; H: 105mm; rigid; 110kg; -20÷80°C
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | polypropylene |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | stainless steel |
| Height | 105mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 110kg |
| Wheel width | 32mm |
| Wheel diameter | 80mm |