Transport wheel; Ø: 100mm; W: 36mm; H: 128mm; rigid; 160kg; -20÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FXPP-1001-1100
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FXPP 1001 1100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 36mm; H: 128mm; rigid; 160kg; -20÷80°C
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | polypropylene |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | stainless steel |
| Height | 128mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 160kg |
| Wheel width | 36mm |
| Wheel diameter | 100mm |