Transport wheel; Ø: 125mm; W: 37mm; H: 156mm; rigid; 180kg; -20÷80°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FXPP-1251-1100
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FXPP 1251 1100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 37mm; H: 156mm; rigid; 180kg; -20÷80°C
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | polypropylene |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | stainless steel |
| Height | 156mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 180kg |
| Wheel width | 37mm |
| Wheel diameter | 125mm |