Transport wheel; Ø: 80mm; W: 32mm; H: 105mm; rigid; 120kg; Mat: rubber
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
FXPR-0801-5000
Tootja: COLSON
Tootja tootekood: FXPR 0801 5000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 80mm; W: 32mm; H: 105mm; rigid; 120kg; Mat: rubber
| Operating temperature | -20...80°C |
| Material | rubber |
| Version | with mounting plate, ESD, torsional |
| Series | PR |
| Body material | stainless steel |
| Height | 105mm |
| Mounting holes pitch | 80x60mm |
| Base dimensions | 105x85mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 65 |
| Force kg | 120kg |
| Wheel width | 32mm |
| Wheel diameter | 80mm |