Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 50mA; 120mA; max.320VAC; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
G3VM-401B
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G3VM-401B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 50mA; 120mA; max.320VAC; THT
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Max. operating current | 120mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Switched voltage | ≤ 320V AC, ≤ 320V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 300µs |
| Release time | 100µs |
| Control current | 50mA |