Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 25mA; 100mA; max600VAC; THT
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
G3VM-601BY
Tootja: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Tootja tootekood: G3VM-601BY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 25mA; 100mA; max600VAC; THT
| Mounting | THT |
| Case | DIP6 |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Switched voltage | ≤ 600V AC, ≤ 600V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Release time | 200µs |
| Control current | 25mA |