Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 20mA; 2500mA; max60VAC; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
G3VM-61ER
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G3VM-61ER
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; Icntrl: 20mA; 2500mA; max60VAC; SMT
| Mounting | SMT |
| Case | DIP6 |
| Max. operating current | 2.5A |
| Operating temperature | -20...85°C |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |
| Release time | 200µs |
| Control current | 20mA |