Relay: solid state; SPST-NO; 800mA; max.60VAC; max.60VDC; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
G3VM-61MT-TR01
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G3VM-61MT-TR01
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 800mA; max.60VAC; max.60VDC; SMT
| Mounting | SMT |
| Max. operating current | 800mA |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Leads | for PCB |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 2.5ms |
| Release time | 500µs |