Relay: solid state; DPST-NO; Icntrl: 25mA; 500mA; max.60VAC; THT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
G3VM-62C1
Tootja: OMRON ELECTRONIC COMPONENTS
Tootja tootekood: G3VM-62C1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; DPST-NO; Icntrl: 25mA; 500mA; max.60VAC; THT
| Mounting | THT |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 500mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Switched voltage | ≤ 60V AC, ≤ 60V DC |
| Contacts configuration | DPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 800µs |
| Release time | 100µs |
| Control current | 25mA |