Relay: solid state; SPST-NO; 250mA; max.200VAC; max.200VDC; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
G3VM201DY
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G3VM201DY
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 250mA; max.200VAC; max.200VDC; SMT
| Mounting | SMT |
| Case | DIP4 |
| Max. operating current | 250mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Insulation voltage | 5kV |
| Switched voltage | ≤ 200V AC, ≤ 200V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 1ms |
| Release time | 1ms |