Relay: solid state; SPST-NO; 4000mA; max.30VAC; max.30VDC; SMT
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
G3VM31HRTR05
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G3VM31HRTR05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 4000mA; max.30VAC; max.30VDC; SMT
| Mounting | SMT |
| Case | SOP6 |
| Max. operating current | 4A |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | ≤ 30V AC, ≤ 30V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 5ms |
| Release time | 1ms |