Relay: solid state; SPST-NO; 120mA; max.40VAC; max.40VDC; SMT; 500V
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
G3VM41QR10
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G3VM41QR10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 120mA; max.40VAC; max.40VDC; SMT; 500V
| Mounting | SMT |
| Case | S-VSON4 |
| Max. operating current | 120mA |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Switched voltage | ≤ 40V AC, ≤ 40V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Release time | 300µs |