Relay: solid state; SPST-NO; 70mA; max.600VAC; max.600VDC; SMT
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
G3VM601G1
Tootja: OMRON OCB
Tootja tootekood: G3VM601G1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; SPST-NO; 70mA; max.600VAC; max.600VDC; SMT
| Mounting | SMT |
| Case | SOP4 |
| Max. operating current | 70mA |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Insulation voltage | 1.5kV |
| Switched voltage | ≤ 600V AC, ≤ 600V DC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | 1-phase, MOSFET |
| Type of relay | solid state |
| Operate time | 10ms |
| Release time | 5ms |