Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VDC; 6A; BC6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GJL1213001R0101
Tootja: ABB
Tootja tootekood: GJL1213001R0101
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VDC; 6A; BC6
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 52.5mm |
| Height | 57.5mm |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO |
| Contacts configuration | NO x3 |