Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 12VDC; 12A; BC7
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GJL1313009R0017
Tootja: ABB
Tootja tootekood: GJL1313009R0017
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 12VDC; 12A; BC7
| Mounting | soldered |
| Max. operating current | 12A |
| Operating temperature | -25...55°C |
| Width | 47.5mm |
| Height | 45.2mm |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NC |
| Contacts configuration | NO x3 |