Test needle; Operational spring compression: 4mm; 5A; Ø: 0.8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GKS-112 302 080 A 0810 MC
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: GKS-112 302 080 A 0810 MC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 4mm; 5A; Ø: 0.8mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -100...200°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Current rating | 5A |
| Tip diameter | 800µm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 8mm |
| Blade tip shape | flat |