Test needle; Operational spring compression: 4mm; 5A; Ø: 1mm; 0.8N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GKS-112 305 100 A 0805
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: GKS-112 305 100 A 0805
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 4mm; 5A; Ø: 1mm; 0.8N
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 20mΩ |
| Current rating | 5A |
| Tip diameter | 1mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 8mm |
| Blade tip shape | round |