Test needle; Operational spring compression: 4mm; 5A; Ø: 2.4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GKS-667 302 240 A 5002 M-AC
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: GKS-667 302 240 A 5002 M-AC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 4mm; 5A; Ø: 2.4mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -100...200°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Current rating | 5A |
| Tip diameter | 2.4mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 4mm |
| Maksimum spring compression | 5mm |
| Blade tip shape | flat |