Test needle; Operational spring compression: 1mm; 8A; Ø: 1.3mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GKS-967 304 130 A 2001 C
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: GKS-967 304 130 A 2001 C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 1mm; 8A; Ø: 1.3mm
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -100...200°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Length | 5.1mm |
| Current rating | 8A |
| Tip diameter | 1.3mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 1mm |
| Maksimum spring compression | 1.2mm |