Motor breaker; 0.12/0.18kW; 230÷690VAC; DIN; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GPS1BHAD
Tootja: GENERAL ELECTRIC
Tootja tootekood: GPS1BHAD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 0.12/0.18kW; 230÷690VAC; DIN; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 230...690V AC |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 0.12/0.18kW |
| Short circuit release | 8.2A |
| Range of overcurrent release settings | 400...630mA |