Motor breaker; 30kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 45÷63A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
GPS2BHAU
Tootja: GENERAL ELECTRIC
Tootja tootekood: GPS2BHAU
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Motor breaker; 30kW; 230÷690VAC; DIN; Overcurrent release: 45÷63A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating voltage | 230...690V AC |
| IP rating | IP20 |
| Electrical connection | screw terminals |
| Type of protection | motor breaker |
| Max motor power | 30kW |
| Short circuit release | 819A |
| Range of overcurrent release settings | 45...63A |