Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 50A; 48÷660VAC; -40÷80°C; IP00
Kordarv:
195.0
Minimum quantity:
195.0
Tootekood:
H12WD4850FP-10
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: H12WD4850FP-10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 50A; 48÷660VAC; -40÷80°C; IP00
| Max. operating current | 50A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Protection | anti-overvoltage |
| Leads | quick connect terminal |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |