Relay: solid state; Ucntrl: 90÷140VAC; 150A; 48÷660VAC; on panel
Kordarv:
60.0
Minimum quantity:
60.0
Tootekood:
HAC60B150-10
Tootja: SENSATA / CRYDOM
Tootja tootekood: HAC60B150-10
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 90÷140VAC; 150A; 48÷660VAC; on panel
| Mounting | on panel |
| Max. operating current | 150A |
| Operating temperature | -30...80°C |
| Switched voltage | 48...660V AC |
| Indication | LED |
| Switching method | instantaneous switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |