HBG-100-60
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HBG-100-60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, LED Lighting, 96 W, 60 V, 1.6 A, Constant Current, 90 V
| Output current | 1.6A |
| Supply voltage | 90...305V AC, 127...431V DC |
| Power | 96W |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | Ø130x66.5mm |
| Output voltage | 36...60V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 91.5% |