Tootekood: HBG-160-36
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HBG-160-36
  • Output current
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, ITE, 158.4 W, 36 V, 4.4 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V
Output current 4.4A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 158W
Operating temperature -40...60°C
IP rating IP67
Protection anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Application LED
Body dimensions Ø151.68x66.5mm
Output voltage 36V DC
Additional functions active PFC
Efficiency 92%