Tootekood: HBG-200-36AB
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HBG-200-36AB
  • Type of power supply
  • Series
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 198W; 36VDC; 3300÷5500mA; IP65
Output current 3.3...5.5A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 198W
Operating temperature -40...85°C
IP rating IP65
Protection overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Series HBG-200
Application LED
Body dimensions Ø151.68x66.5mm
Output voltage 36V DC
Efficiency 92%