Tootekood: HBG-240-36AB
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HBG-240-36AB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 240W; 36VDC; 4000÷6700mA; IP65
Output current 4...6.7A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 240W
Operating temperature -40...75°C
IP rating IP65
Protection overheating, anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Series HBG-240
Application LED
Body dimensions Ø191.5x69mm
Output voltage 36V DC
Efficiency 92.5%