Tootekood: HCI1050-R72
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: HCI1050-R72
  • Tolerance
  • Kind of package
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 0.72uH; Ioper: 24A; 1.3mΩ; ±20%; Isat: 35A
Mounting SMD
Resistance 1.3mΩ
Operating temperature -40...150°C
Tolerance ±20%
Kind of package bulk
Operating current 24A
Body dimensions 10.2x10.2x4.7mm, 10.2x10.5x4.7mm
Inductance 720nH
Type of inductor wire
Saturation current 35A