Test needle; Operational spring compression: 2mm; 3A; Ø: 1.8mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
HFS-810 308 180 A 8043 EM
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: HFS-810 308 180 A 8043 EM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 2mm; 3A; Ø: 1.8mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Length | 45mm |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 3A |
| Max. frequency | 2GHz |
| Flange diameter | 8mm |
| Tip diameter | 1.8mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 2mm |