Test needle; Operational spring compression: 0.8mm; 2A; Ø: 0.3mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
HFS-856 305 030 A 5543MM8030 H
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: HFS-856 305 030 A 5543MM8030 H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 0.8mm; 2A; Ø: 0.3mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 2A |
| Max. frequency | 6GHz |
| Tip diameter | 300µm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 0.8mm |
| Blade tip shape | rounded |