Test needle; Operational spring compression: 0.9mm; 3A; HFS-856
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
HFS-856 379 030 A 5543 XFL-H
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: HFS-856 379 030 A 5543 XFL-H
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 0.9mm; 3A; HFS-856
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 3A |
| Max. frequency | 6GHz |
| Type of test accessories | test probe |
| Maksimum spring compression | 1.5mm |
| Blade tip shape | shovel |