Connector; 200A; Contact plating: silver plated; Contacts: CuBe
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
HKR-672 800 130 S 40004 M
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: HKR-672 800 130 S 40004 M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Connector; 200A; Contact plating: silver plated; Contacts: CuBe
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -100...200°C |
| Contact plating | silver plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 1mΩ |
| Current rating | 200A |
| Tip diameter | 13mm |
| Blade tip shape | flat |