Tootekood: HLG-100H-42A
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HLG-100H-42A
  • Output current
  • Supply voltage
  • Supply voltage
  • Power
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Protection
  • Protection
  • Type of power supply
  • Application
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Additional functions
  • Additional functions
  • Efficiency
  • Number of outputs
  • Electrical connection
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, 95.76 W, 42 V, 2.28 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V
Output current 1.4...2.28A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 95.76W
Operating temperature -40...70°C
IP rating IP65
Protection anti-overload, anti-overvoltage, overheating, short circuit protection
Type of power supply switched-mode
Application LED
Body dimensions 68x220x38.8mm
Output voltage 42V DC
Additional functions active PFC, adjustable output voltage and current level
Efficiency 93%