Tootekood: HLG-120H-48
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HLG-120H-48
  • Number of outputs
  • Kind of case
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, 120 W, 48 V, 2.5 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V
Output current 2.5A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Operating temperature -40...70°C
IP rating IP67
Application LED
Body dimensions 220x68x38.8mm
Output voltage 48V DC
Additional functions active PFC
Efficiency 93.5%
Number of outputs 1
Kind of case 994A