Tootekood: HLG-240H-20B
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HLG-240H-20B
  • Supply voltage
  • Power
  • Number of outputs
  • Electrical connection
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, ITE & LED Lighting, 240 W, 20 V, 12 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V
Output current 12A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 240W
Operating temperature -40...70°C
IP rating IP67
Application LED
Body dimensions 244.2x68x38.8mm
Output voltage 20V DC
Efficiency 91%