Tootekood: HLG-60H-54A
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: HLG-60H-54A
  • Supply voltage
  • Power
  • Number of outputs
  • Electrical connection
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele LED Driver, 62.1 W, 54 V, 1.15 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 V
Output current 690mA...1.15A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 62.1W
Operating temperature -40...70°C
IP rating IP65
Application LED
Body dimensions 61.5x171x36.8mm
Output voltage 54V DC
Additional functions active PFC, adjustable output voltage and current level
Efficiency 90.5%