HP05W3F510JT5E
Tootja: ROYAL OHM
Tootja tootekood: HP05W3F510JT5E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: thick film; high power; SMD; 0805; 51Ω; 0.3W; ±1%
| Mounting | SMD |
| Power | 300mW |
| Resistance | 51Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 150V |
| Case - inch | 805 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 2012 |
| Max. overload voltage | 300V |