Tootekood: HPI1040-4R7
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: HPI1040-4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 4.7uH; Ioper: 9A; 14mΩ; Body dim: 10x10x3.8mm
Mounting SMD
Resistance 14mΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±20%
Operating current 9A
Body dimensions 10x10x3.8mm, 10x10.8x3.8mm
Inductance 4.7µH
Type of inductor wire
Saturation current 10.5A