Tootekood: HPI1040-6R8
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: HPI1040-6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 7.2A; 20.7mΩ; ±20%; Isat: 8.5A
Mounting SMD
Resistance 20.7mΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±20%
Operating current 7.2A
Body dimensions 10x10x3.8mm, 10x10.8x3.8mm
Inductance 6.8µH
Type of inductor wire
Saturation current 8.5A