Tootekood: HPI1040-8R2
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: HPI1040-8R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 8.2uH; Ioper: 6A; 25mΩ; Body dim: 10x10x3.8mm
Mounting SMD
Resistance 25mΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±20%
Operating current 6A
Body dimensions 10x10x3.8mm, 10x10.8x3.8mm
Inductance 8.2µH
Type of inductor wire
Saturation current 6.5A