Tootekood: HPI1260-8R0
Tootja: FERROCORE
Tootja tootekood: HPI1260-8R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 8uH; Ioper: 8A; 14mΩ; Body dim: 12.6x12.6x5.8mm
Mounting SMD
Resistance 14mΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±20%
Operating current 8A
Body dimensions 12.6x12.6x5.8mm, 12.6x13.8x5.8mm
Inductance 8µH
Type of inductor wire
Saturation current 9.5A