Test needle; Operational spring compression: 4.4mm; 50A; Ø: 4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
HSS-150 303 400 A 9902 M
Tootja: INGUN
Tootja tootekood: HSS-150 303 400 A 9902 M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Test needle; Operational spring compression: 4.4mm; 50A; Ø: 4mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -100...200°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Length | 43.1mm |
| Current rating | 50A |
| Tip diameter | 4mm |
| Type of test accessories | test probe |