Industrial module: media converter; ETHERNET/multi-mode fiber
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IMP-100A-M
Tootja: ANTAIRA
Tootja tootekood: IMP-100A-M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Industrial module: media converter; ETHERNET/multi-mode fiber
| Mounting | for wall mounting, for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 48V DC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP30 |
| Enclosure material | metal |
| Interface | Ethernet |
| Series | IMP |
| Body dimensions | 30x140x95mm |
| Power consumption | 3.3W |
| Kind of module | ETHERNET / multi-mode fiber |
| Transmission rate | 10Mbps, 100Mbps |
| Number of ports | 2 |