Converter: automotive DC/AC; 200W; Uout: 230VAC; 22÷30VDC; 85%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPS-400 24VDC-230VAC 400W
Tootja: AZO DIGITAL
Tootja tootekood: IPS-400 24VDC-230VAC 400W
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: automotive DC/AC; 200W; Uout: 230VAC; 22÷30VDC; 85%
| Supply voltage | 22...30V DC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| IP rating | IP21 |
| Type of converter | dc/ac |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Output voltage | 230V AC |
| Kind of input connector | plug for car lighter socket |
| Output power | 200W |
| Efficiency | 85% |
| Power supply/converter features | active cooling, modified sine wave |
| Rechargeable battery voltage | 24V |
| Output power peak | 400W |
| Number of output sockets | 1 |