Converter: automotive dc/ac; 2.5kW; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPS-5000S 24V/230V ECO MODE
Tootja: AZO DIGITAL
Tootja tootekood: IPS-5000S 24V/230V ECO MODE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: automotive dc/ac; 2.5kW; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
| Supply voltage | 22...30V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP21 |
| Type of converter | dc/ac |
| Protection | anti-overload, short circuit protection, overheating |
| Body dimensions | 340x210x150mm |
| Output voltage | 230V AC |
| Additional functions | ECO MODE |
| Kind of input connector | screw terminals |
| Output power | 2.5kW |
| Efficiency | 92% |
| Power supply/converter features | active cooling, pure sinusoid |
| Rechargeable battery voltage | 24V |
| Output power peak | 5kW |
| Number of output sockets | 2 |