Converter: automotive dc/ac; 400W; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPS-800U 12V/230V
Tootja: AZO DIGITAL
Tootja tootekood: IPS-800U 12V/230V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: automotive dc/ac; 400W; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
| Supply voltage | 11...15V DC |
| Operating temperature | 0...40°C |
| IP rating | IP21 |
| Type of converter | dc/ac |
| Protection | anti-overload, short circuit protection, overheating |
| Body dimensions | 185x108x62mm |
| Output voltage | 230V AC |
| Additional functions | USB |
| Kind of input connector | crocodile clips, screw terminals |
| Output power | 400W |
| Efficiency | 85% |
| Power supply/converter features | active cooling, modified sine wave |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Output power peak | 800W |
| Number of output sockets | 1 |