Converter: automotive dc/ac; 500W; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPS-900 24V/230V
Tootja: AZO DIGITAL
Tootja tootekood: IPS-900 24V/230V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: automotive dc/ac; 500W; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
| Supply voltage | 22...30V DC |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP21 |
| Type of converter | dc/ac |
| Protection | anti-overload, short circuit protection, overheating |
| Body dimensions | 240x88x55mm |
| Output voltage | 230V AC |
| Kind of input connector | screw terminals |
| Output power | 500W |
| Efficiency | 92% |
| Power supply/converter features | active cooling, modified sine wave |
| Rechargeable battery voltage | 24V |
| Output power peak | 900W |
| Number of output sockets | 1 |