Converter: pressure; Range of val.cntrl: 0÷6 bar; 9÷32VDC; 0.5%
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPS-G6000-6
Tootja: SENSATA/CYNERGY3
Tootja tootekood: IPS-G6000-6
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: pressure; Range of val.cntrl: 0÷6 bar; 9÷32VDC; 0.5%
| Mounting | G 1/4" |
| Supply voltage | 9...32V DC |
| Operating temperature | -20...80°C |
| Type of converter | pressure |
| Number of pins | 4 |
| Additional functions | measurement regarding reference pressure |
| Measurement accuracy | 0.5% |
| Controlled parameter | relative pressure |